Hakkımızda

Miko Kahve ilk adımlarını Temmuz 2005 ‘de Antalya  Pazar araştırmasına başlayarak attı.
Pazardaki artılarına ve eksilerine bakarak başladı.Pazar araştırması tamamlandıktan sonra Kasım 2005 ‘de Miko Kahve Ltd. Şti. kuruldu.bütün gerekli izinler , teknik servis ağları , yeterlilik belgeleri alındıktan sonra Şubat 2006 ‘da faaliyete başlandı.
Hedefi  kesin adımlarla yavaş yavaş ilerlemekti. Pazar ağında çalışılan firmalar  Oteller başta olmak üzere , belli başlı isim oluşturmuş cafeler – pastaneler  yer almaktadır.
Amacımız kaliteli ürünlerimizi uygun fiyatlara verip , pazardaki eksi yanları gerek ürün , gerek makine  olarak kapatmakdı.Bu doğrultuda Otellerin en büyük sıkıntısı Filtre kahve idi ve buna çözüm bulmaktı.
Otellerin sabah kahvaltısında demlenen Filtre kahve tabana çöküyor , ve 2 ( iki ) saat içinde aroması kayboluyordu. Kalite standardı yoktu.
Miko Kahve buna çözüm olarak Brewmatic 508 ve 520 adı altında 2 ( iki ) tip  Filtre kahve makinesi üretti.Bu makineler kapalı ped sistemi ile kaliteye müdahale edilmeden hijyenik bir sistemde ister 4 lt. , 8 lt. veya 20 lt. olaraka demlenebilinir.Tabana çökmeden ilk fincan ve son fincan aynı kalitede olmak üzere  aromasını 10  ( on ) saat muhafaza edebilmektedir.
Çekirdek kahvemiz dünyanın en kaliteli çekirdekleri olarak bilinen Colombıa Arabıca çekirdeklerini kullanmaktayız.
Sıcak çikolatada ise dünya lideri olan Danimarka Kakaosunu ;
İnstand kahve de gold ve klasik olarak 2 tip ürünlerimizle hizmet vermekteyiz.
Zamanla müşteri portföyümüzü genişletip Türkiye genelinde Bayilikler vermeye yöneldik. Şu anda  Türkiye’ nin belli başlı büyük şehirlerinde  bayiliklerimiz bulunmaktadır.
Miko Kahve Türkiye ‘ nin şu andaki projesi Franchising cafeler açmak .
7/24 hizmet anlayışıyla da bir ilke imza atmış olan Miko Türkiye  hedefine yavaş yavaş , fakat emin adımlarla ilerlemeyi sürdürecek.

1
2
3
4
5
6